S.S.S

Odi nasıl kullanılır? 

Bu sorunun cevabını ''Kullanım Kılavuzu''nda bulabilirsin

 

Projeleri görüyorum ama katılamıyorum?

Projelere katılabilmen için portfolyonu tamamlaman ve profilinin onaylanmasını beklemen gerekir.

Portfolyo için zorunlu alanlar;

 

* Üç fotoğraftan oluşan Portre Kolajı

* Cv (''Bilgilerim'' alanı zorunlu, ''Eğitim&Deneyim'' ve ''Yetenekler'' alanı isteğe bağlıdır)

* Tanıtım videosu

* Profil Fotoğrafı

 

Profil Nasıl Onaylanıyor?

Portfolyonu doldurduğunda, profilin onaylanma sürecine girer. 

Odi ekibi 48 saat içinde profilini inceleyerek onay ya da eksik ve ya hata bildiriminde bulunmak için seninle kayıtlı cep telefonunun üzerinden iletişime geçer.

 

Projeler güvenilir mi?

Odi ekibi, projeyi yayınlamadan önce, yapımcı, yönetmen ve proje hakkında detaylı bilgi toplar. Güven şüphesi uyandıran projeleri eleyerek, hukuk kuralları ve ahlaka aykırı olmayan, güvenilir projeleri yayınlar.

 

Proje sahibi projeyi, her hangi bir sebeple erteleme, dondurma, durdurma hakkına sahiptir ve Odi, kendi dışında gelişen bu durumlardan sorumlu değildir.  

 

Neden bütün projelere katılamıyorum?

Odi, sana en uygun projeleri listeleyen bir uygulama. Proje içinde sana uygun rol olmaması durumunda odileyemezsin.

 

Bana uygun projeler nasıl listeleniyor?

Odi ekibi, portfolyonu onaylamadan önce, seni analiz eder, bu analiz girmiş olduğun bilgiler, cvin, portre kolajın, tanıtım videon ve showreelın'ı kapsar. Projelerde yer alan rol özellikleri bu analizlerle örtüşerek, sana özel listelenir.

 

İstanbul dışında olmam engel mi?

Odi, oyuncu seçmelerine girmen için mesafeleri ortadan kaldıran bir uygulama.

Deneme çekimini yaptıktan sonra, yönetmen görüşmesi için İstanbul’a gelmen gerekebilir. Hazırlıklı olmalısın!

 

Ajans ya da menajerle çalışıyorum. Odilememe engel mi?

Ajans ya da menajerle imzaladığın sözleşme maddelerinden sorumlu olduğunu bilerek, projeler için odileyebilirsin. Unutma! Odi, daha önce imzaladığın sözleşmelerden sorumlu değildir.

 

Yakınlarım için profil açabilir miyim?

Odi’ye erişim de güçlük çeken, çok yaşlı ya da küçük yakınlarınız için profil oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken profilin tüm sorumluluğunun sizde olduğunu unutmayın!

 

Opsiyon nedir?

Opsiyon İsteği, yönetmen ya da ekibi tarafından role uygun olduğunuzun düşünüldüğü, sonraki aşamaya geçmeden önce, bütçe ve çekim tarihlerindeki uygunluğunuzun teyit edilmek istendiği anlamına gelir.

Opsiyonu onayladıktan sonra, tarihlerde ve bütçede değişiklik yapamazsınız. Çekim olması durumunda katılamayacağın günler varsa, mutlaka belirtmelisin.

 

Callback nedir?

Callback, yönetmen görüşmesi anlamına gelir. Opsiyon aşamasından sonra ya da önce gerçekleşebilir. Yönetmen ya da ekibinin seni beğendiği, tanışmak, ya da yönetmen eşliğinde tekrar deneme çekimi yapmak isteği anlamına gelir.

Yönetmen görüşmeleri, randevulu olarak yapılır. Odi ile uygun olduğun saatlere randevu alabilirsin. Callback notlarına uyarak, belirtilen ya da belirttiğin saatten 15 dakika önce orada olman gerekir. 

 

Role seçildikten sonra ne oluyor?

Role seçildikten sonra, Odi ekibi arayıp seni tebrik ediyor. İzlenecek yolu anlatıyor. Kostüm provası, çekim, prova ve ödeme günü hakkında seni bilgilendiriyor.

HABERDAR OL